جوزپه زانوتی کارآفرین و طراح کفش، کیف و محصولات چرمی در دنیای مد

جوزپه زانوتی؛ طراح وسواسی کفش

0 45

Giuseppe_Zanotti

جوزپه زانوتی : ”من همیشه بر روی کفش ها وسواس داشتم.”

جوزپه زانوتی؛ طراح کفش زنانه با پاشنه های متفاوت، کفش های ورزشی لوکس، کفش های مردانه، کیف، جواهرات و چرم است. وی به تدریج و مرور زمان به عنوان یک طراح مستقل در دنیای مد شناخته شد.

جوزپه زانوتی، طراح و کارآفرین ایتالیایی
جوزپه زانوتی، طراح و کارآفرین ایتالیایی

 

جوزپه زانوتی، در سال ۱۹۵۱میلادی در ایتالیا به دنیا آمده است. او می گوید: ” من در یک شهری متولد شدم که هر کس از بوی چرم استفاده می کرد.”

شروع فعالیت 

در دهه ۸۰ جوزپه زانوتی تصمیم گرفت که در زمینه ساخت کفش زنانه کار کند، وی می گوید: “از آنجایی که من یک پسر خلاق بودم، تصمیم گرفتم استعدادها و ایده هایم را در ساخت کفش ها بگذارم.” در ابتدا کار خود را به صورت محلی با صنعتگران کوچک آغاز نمود و به تدریج به عنوان یک طراح مستقل کارخود را با مزون های مد مانند والنتینو، تیری موگلر میسونی، دیور، روبرتو کاوالی و جانفرانکو فرره ادامه داد.

چرم و پوست مورد علاقه جوزپه زانوتی در طراحی
چرم و پوست مورد علاقه جوزپه زانوتی در طراحی

جوزپه زانوتی می گوید: “من یک رویا داشتم ولی هیچ کس نمی خواست کفش هایم را تولید کند، بنابراین خود شروع به ساختن  کردم.”  لذا او در سال ۹۴ میلادی با تیم خود در زادگاهش کارگاه جدیدی را برای تولید پاشنه کفش و جواهرات تزئینی تاسیس نمود و با به کارگیری ۱۵ نفرکه شامل طلا ساز، کارشناس پاشنه کفش و یک قلاب دوز، او شروع به کار بر روی اولین مجموعه خود کرد و کریستال های بزرگ و سنگ های معمولی را در طراحی کفش ها وارد نمود.

جوزپه زانوتی در دهه ۹۰ میلادی طراح مستقل می شود.
جوزپه زانوتی در دهه ۹۰ میلادی طراح مستقل می شود.

شروع پیشرفت هنری

در هتل پلازا نیویورک، جوزپه زانوتی اولین مجموعه از کفش های خود را به نام خود به نمایش می گذارد. مجموعه ای که در آن کفش ها با طلا و جواهر درخشان تزئین شده بودند و خریداران را با نوآوری های جسورانه اش تحریک نمود.

اولین بوتیک جوزپه زانوتی در سال ۲۰۰۰ میلادی در میلان افتتاح شد و به مرور فروشگاه های دیگری در شهرهای؛ نیویورک، پاریس، لندن،مسکو، هنگ کنک، میامی، لس آنجلس و سنت تپز نیز راه انداخت. در سال ۲۰۱۶ میلادی زانوتی افتتاح فروشگاه خود را در IFC  در شانگهای جشن گرفت.

جوزپه زانوتی، خریداران را با نوآوری های جسورانه اش در طراحی کفش ها تحریک می نماید.
جوزپه زانوتی، خریداران را با نوآوری های جسورانه اش در طراحی کفش ها تحریک می نماید.

جوزپه زانوتیسه بار “طراح سال” در سالهای (۲۰۰۰، ۲۰۰۷، و ۲۰۰۹) توسط فیرچایلد نامزد دریافت جایزه شد و در سال ۲۰۱۰ میلادی، جایزه بین المللی برتر ” de la Mode ” برای بهترین مجموعه کفش های ماری کلر را به دست آورد.

در فصل پاییز و زمستان ۲۰۱۰ میلادی زانوتی، اولین مجموعه جواهرات خود را رونمایی نمود و  در سال ۲۰۱۲ میلادی اولین مجموعه کفش مردانه خود را راه اندازی کرد.

جوزپه زانوتی در سال ۲۰۱۲ وارد دنیای مد کفش مردانه شد.
جوزپه زانوتی در سال ۲۰۱۲ وارد دنیای مد کفش مردانه شد.

در حال حاضر وی پنج کارخانه تخصصی برای تولید کفش لوکس با ۶۵۰ کارمند دارد که سالانه بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ جفت کفش را تولید می کند.

 

گرد آورنده: نازنین تازیکه (ArmanDo )

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.