جیمی چو ( Jimmy_Choo) طراح مشهور کفش های دست دوز انگلستان…

جیمی چو از پدرش چگونگی ساخت کفش را آموخت و اولین کفش خود را در سن 11 سالگی ساخت ...

0 46

 

جیمی چو ” Jimmy_Choo “

جیمی چو؛ طراح مد در انگلستان است که بیشتر شهرت وی بخاطر ساخت کفش های دست دوز زنانه است.

جیمی چو؛ طراح مشهور کفش در انگلستان

اوایل زندگی

جیمی چو در پنانگ، در ۱۵ نوامبر ۱۹۴۸ میلادی در کشور مالزی در یک خانواده کفاش متولد شده است. او در مدرسه ابتدایی شی چانگ در لاولین، پنانگ تحصیل کرد. پدرش به او چگونگی ساخت کفش را آموخت و زمانی که ۱۱ ساله بود؛ اولین کفش خود را ساخت.

جیمی چو بین سالهای ۱۹۸۲ و ۱۹۸۴ میلادی در دانشکده فنی Cordwainers در هاکنی (در حال حاضر بخشی از کالج مد لندن) در انگلستان تحصیل کرده است. او بعد از فارغ التحصیلی تصمیم گرفت که در لندن بماند و به مالزی برنگردد.

پدر جیمی چو؛ اولین استاد وی در صنعت کفش
پدر جیمی چو؛ اولین استاد وی در صنعت کفش

حرفه

جیمی چو بعد از کالج، قبل از راه اندازی کسب و کار خود، در دو شرکت طراحی مشغول به کار شد. پدر و مادر جیمی برای کمک به وی به انگلستان رفتند و در نهایت وی در سال ۱۹۸۶میلادی با اجاره یک ساختمان بیمارستان قدیمی، اولین فروشگاه خود را افتتاح نمود. طراحی های وی در سال ۱۹۸۸ میلادی مورد توجه مد هفتگی لندن قرار گرفت؛ بعد از دیدن طرح های وی، مجله وگ در هشت صفحه طرح های جیمی چو را چاپ نمود. جیمی چو می گوید بعد از این پوشش خبری مجله وگ، طرح هایش به طور قابل توجهی محبوب شد و در سال ۱۹۹۰ میلادی با حمایت پرنسس دایانا ” Diana Frances Spencer “بیشتر مورد توجه رسانه ها و مردم قرار گرفت.

جیمی چو؛ با حمایت پرنسس دایانا معروف می شود
جیمی چو؛ با حمایت پرنسس دایانا معروف می شود

در سال ۱۹۹۶ میلادی، جیمی چو با همکاری تامارا ملون “Tamara Mellon“؛ سردبیر اکسسوری مجله ووگ، شرکت  Jimmy Choo Ltd را تاسیس کرد. در ماه آوریل ۲۰۰۱ میلادی، چو ۵۰ درصد سهام خود را در این شرکت به مبلغ ۱۰ میلیون پوند فروخت و از آن زمان به بعد بصورت انحصاری، خط تولید کفش های سفارشی و گران قیمت؛ جیمی کوتور را تحت لیسانس شرکت Jimmy Choo Ltd درآورد و خط تولید کفش های تولیدی و ماشینی را تحت نظارت تامارا ملون گسترش داد.

جیمی چو؛ ساخت کفش های سفارشی را تحت لیسانس شرکت خودش کرده است.
جیمی چو؛ ساخت کفش های سفارشی را تحت لیسانس شرکت خودش کرده است.

زندگی شخصی

جیمی چو در لندن زندگی می کند و شرکت او همچنان در حال تولید کفش های گران قیمت است و هم چنین جیمی چو مشغول راه اندازی یک شرکت کفش در مالزی می باشد.

او با ربکا چو (نای چوی) از هنگ کنگ ازدواج کرده است و این زوج صاحب پسری به نام  دنی هستند که در ژاپن است و دختری به نام امیلی که در سانفرانسیسکو در رشته طراحی داخلی مشغول به تحصیل است و از این خانواده؛ لوسی چو، به حرفه عمویش؛ جیمی چو علاقه دارد و رشته طراحی کفش را دنبال می کند.

جیمی چو و طراح او، در ۲ فوریه ۲۰۱۸ میلادی در نمایشگاه بین المللی هنر کمبریج  با نمایش «ظرافت و زیبایی»، یک نمایشگاه دیدنی و جذاب «Genavant- Step to Elegance» را راه اندازی کردند.

کفش های جیمی چو یکی از گران ترین برندهای کفش در دنیای مد است.
کفش های جیمی چو یکی از گران ترین برندهای کفش در دنیای مد است.

جوایز و افتخارات

۲۰۰۲ میلادی: اعطای OBE؛ (Order of the British Empire ) برای قدردانی از زحمات او در صنعت کفش انگلستان

۲۰۰۴ میلادی: اعطای دکترای افتخاری از دانشگاه هنر De Montfort University ، لستر انگلستان

۲۰۰۹ میلادی: جایزه افتخاری از دانشگاه هنر لندن

۲۰۰۱۱ میلادی: برنده “طراح برجسته مالزیایی در جهان ۲۰۱۱” طراحی جایزه آسیا برای بخش “دانیل”

۲۰۱۲ میلادی: کسب مهم ترین جایزه مالزی با عنوان” You Bring Charm ”

۲۰۱۳ میلادی: عضو هیئت داوری طراحی ” Red Dot ”

 

 

گردآورنده: لیلا منافپور

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.