برند ژیوانشی, Givenchy و آشنایی با تاریخچه این برند فرانسوی…

خانه مد ژیوانشی، در سال ۱۹۵۲ توسط طراح فرانسوی؛ اوبر دو ژیوانشی تأسیس شد.

0 50

 

ژیوانشی یک شرکت کالای لوکس فرانسوی است.شاید کمتر کسی را پیدا کنید که از محصولات این برند استفاده نکرده باشد. این شرکت برندی شناخته شده در زمینه پوشاک، عطرو لوازم آرایشی و بهداشتی است. و در سال ۱۹۵۲ توسط طراح فرانسوی تأسیس شد.

تاریخچه برند ژیوانشی Givenchy

برند ژیوانشی توسط طراح مد اوبر دو ژیوانشی در سال ۱۹۵۲ تأسیس شد. مالکیت آن تحت نظارت شرکت ال وی ام اچ می‌باشد. با فروشی معادل ۱۷۶ میلیون دلار در سال ۱۹۹۳ توانست عنوان دومین شرکت پر فروش را پس از دیور برای ال و ام هاش کسب کند. اوبر دو ژیوانشی بیش از هر طراح دیگری با مشتریان خود در ارتباط بود تا بتواند طرح‌هایی خیره‌کننده خلق نماید.

در سال ۱۹۵۳ یکی از لباس‌های طراحی شده وی که برای زنان بود بر روی جلد مجله زندگی چاپ شد. وی در سال ۱۹۹۵ میلادی خود را بازنشسته نمود. پس از تلاش‌های جان گالیانو برای بازنشستگی او، توانست بعد از دو سال برند دیور را نیز ارتقا دهد.

طراحان خط تولید برند ژیوانشی

در سال ۲۰۰۱ میلادی جولیان مک دونالد به عنوان طراح خط تولید زنان انتخاب شد. پس از آن در سال ۲۰۰۵ ریکاردو تسکی نیز به عنوان مدیر طراحان لباس زنان انتخاب گردید.

وی با طرح‌های مینیمالیستی و همچنین با الهام گرفتن از پاییز به ارائه محصولات خود پرداخت هرچند که منتقدان زیادی نیز دارد. این برند شهرتش را مدیون طراحی لباس برای بانوان فریبنده دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی از جمله ژاکلین کندی،همسر جان اف کندی و گریس کلی، ملکه موناکو است.

این شرکت توانست درسال ۲۰۱۲ بیش از ۹۱۷ میلیون یورو درآمد کسب نماید.

طرح‌های  این برند توسط افراد مشهور زیادی در فرش قرمز بر تن شده‌است که از آن میان می‌توان به رونی مارا در آکادمی اواردز بر تن داشت و مدونا خواننده مشهور آمریکایی اشاره کرد.

گرد آوری : مهین دمرچلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.