زاک پوزن: معرفی یکی از طراحان برجسته و مشهور مد و فشن…

0 62

 

 زاک پوزن

    زاک پوزن طراح خلاق دامن های مجلسی زاک پوزن
زاک پوزن طراح خلاق دامن های مجلسی زاک پوزن

 

زاکاری ای پوزن متولد ۲۴ اکتبر ۱۹۸۰ در شهر نیویورک و خانواده ای یهودی است، با اجداد مهاجر از روسیه، لهستان و رومانی. مادرش وکیل شرکت های بزرگ و پدر او هنرمند بود. او از همان کودکی به طراحی فشن علاقمند بود تا جایی که کلاه سنتی و مذهبی پدربزرگ خود را بمنظور درست کردن یک دامن بالونی شکل برای عروسک ها دزدیده بود.

 

تحصیلات

زاک پوزن در مدرسه خصوصی سنت آن مشغول به تحصیل شد و در سال دوم به عنوان کارآموز در رشته فشن نزد نیکول میلر به کارآموزی پرداخت.
در سن ۱۶ سالگی دریک برنامه آماده سازی برای ورود به کالج پارسونز که یک مدرسه فشن بود نام نویسی کرد. او در سال ۱۹۹۹ از سنت آن فارق التحصیل شد. به مدت ۳ سال پس از فارق اتحصیلی زیر نظر ریچارد مارتین متصدی بخش صحنه و لباس انستیتوی موزه هنر مترو پولیتن راهنمایی گرفت. 
در سن ۱۸ سالگی در رشته پوشاک زنانه کالج هنر و طراحی سنت مارتین، در دانشگاه هنر لندن مشغول به تحصیل شد. 

دامن های زاک پوزن برای لباس عروس
دامن های زاک پوزن برای لباس عروس

فعالیت

در سال ۲۰۰۱ پوزن یک لباس که تماما از نوارهای چرمی ضخیم و قزن درست شده بود و توسط موزه ویکتوریا و آلبرت نمایش داده شد، طراحی کرد. این لباس به صورت ویژه در بخش لباس هایی با قوس های ظریف زنانه به نمایش درآمد.

نمونه فنر دوزی دامن های زاک پوزن
نمونه فنر دوزی دامن های زاک پوزن

در سال ۲۰۰۰، پوزن پس از لباسی که برای نائومی کمپل طراحی کرده بود، از یک دوره استراحت برخوردار شد. این لباس بین چندین تن از افرادی که در مرکز فشن قرار داشتند دست به دست چرخید. 
در ۲۰۰۱ بعد از بازگشت به نیویورک، پوزن در اتاق نشیمن خانه پدری خود، آتلیه ای با درآمد ماهیانه ۱۵ دلار ایجاد کرد. در اکتبر همان سال، او انتخاب شد تا در بخش چهره های جدید جین آرت، در فشن ویک ۲۰۰۱ نیویورک، یک کالکشن ارائه دهد. او کمک هزینه ای معادل ۲۰٫۰۰۰ دلار دریافت کرد. 

اولین ران وی زاک پوزن

بعد از اولین ران وی ۲۰۰۱، پوزن مورد توجه غول های فشن از جمله رییس گروه ال وی ام ا، مدیر عامل شرکت کریستین دیور، رییس و مدیر عامل مجموعه های گوچی قرار گرفت. پس از موفقیت ارائه این فشن شو، پوزن استودیوی طرحی خود را در تریبکا دایر کرد.

در اوریل ۲۰۰۸ پوزن در همکاری با تارگت، کالکشنی با لوگوی زاک پوزن را روانه فروشگاه ها که بالغ بر ۷۵ فروشگاه در استرالیا بود، نمود. پیش نمایش این کالکشن، در فستیوال ملبورن مارچز اورال ارائه شد.

در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۲ زاک به عنوان داور یازدهمین قسمت از مجموعه جذاب تلویزیونی “پروجکت ران وی” در لایف تایم تلویژن، حضور داشت.

در فوریه ۲۰۱۴ زاک پوزن با یک خرده فروش بزرگ دیگر همکاری خود را آغاز کرد تا کالکشن لباس عروس های قیمت مناسب خود را عرضه کند. همچنین در ۲۰۱۴ پوزن به عنوان مدیر خلاق برند بروکس برادر انتخاب شد تا لاین اکسسوری و لباس های زنانه را به روز و مدرن کند. در ۲۰۱۴ او یک کالکشن عام پسند را در پری فال ۲۰۱۵ ارائه نمود.
در جدیدترین همکاری های وی، پوزن برای طراحی مجدد یونیفرم دلتا ایرالاین با ۶۰۰۰۰ کارمند انتخاب شده است. این یونیفرم قرار است برای تمام پرسنل اعم از خدمه پرواز تا خدمه سرویس دهی به مشتریان در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گیرد.

زاک پوزن در بازار ایران

زاک در بازار ایران با دامن های لایه لایه ای که چین ها و گوده های منظمی دارند شناخته می شود. زاک کالکشن های ساده, اسپرت و لباس عروس نیز دارد. جذابیت لباس های زاک، برش های پیچیده ای است که در لباس ایجاد می کند و گوده ها از ادامه این برش ها خلق میشود. امتیازاتی که فشن ارزان آن را نادیده می گیرد!!

منبع //www.olgoo.net

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.