سوزان بنیس و وارن ادواردز: طراحان کفش، و آشنایی با فعالیت هایشان…

سوزان بنیس و وارن ادواردز؛ برند کفش های گران قیمت با ترکیبات غیر منتظره ...

0 54

Susan Bennis/Warren Edwards

سوزان بنیس (Susan Bennis) و وارن ادواردز (Warren Edwards) در سال ۱۹۷۲ میلادی در شهر نیویورک کارخانه تولید کفش به نام سوزان بنیس و وارن ادواردز را تاسیس نمودند که تا سال ۱۹۹۷ میلادی این کارخانه فعال بود.

برند سوزان بنیس و وارن ادواردز؛ تولید سال ۱۹۸۲م، از جنس چرم و پوست مار
برند سوزان بنیس و وارن ادواردز؛ تولید سال ۱۹۸۲م، از جنس چرم و پوست مار

حرفه

سوزان بنیس فارغ التحصیل مد در نیویورک و وارن ادواردز طراح کفشی که در لندن به دنیا آمده است و در اوایل دهه ۲۰ میلادی به شهر نیویورک نقل مکان نموده است.

در سال ۱۹۷۲ میلادی، سوزان بنیس و وارن ادواردز فروشگاه چلسی کوبلر (The Chelsea Cobbler) را خریداری کردند؛ چلسی کوبلر یک برند کفش بریتانیایی بود که در سال ۱۹۶۷ میلادی توسط ریچارد اسمیت (Richard Smith) و مندی ویلکینز (Mandy Wilkins) تاسیس شده بود. در ابتدا سوزان بنیس و وارن ادواردز تصمیم گرفتند که لباس های طراحی شده خود را که با نام کیس (Kiss) به بازار عرضه کرده بودند را همراه با کفش های برند چلسی کوبلر در فروشگاه بفروش برسانند، اما طولی نکشید که آن ها تصمیم خود را تغییر دادند و منحصراً بر روی تولید کفش که توسط خودشان طراحی می شد و در کشور ایتالیا ساخته می شد، تمرکز نمودند.

کفشی از جنس ابریشم، محل نگهداری موزه متروپولیتن
کفشی از جنس ابریشم، محل نگهداری موزه متروپولیتن

 

شهرت

در سال ۱۹۸۰ میلادی نام تجاری سوزان بنیس و وارن ادواردز با عنوان برند کفش های گران قیمت که با ترکیبات غیر منتظره ای از مواد، چاپ و بافت ها طراحی شده بود، معروف شد.

افراد سرشناسی از مشتریان سوزان بنیس و وارن ادواردز بودند؛ از آن جمله می توان به بروس اسپرینگستین (Bruce Springsteen)، ژاکلین کندی اوناسیس (Jacqueline Kennedy Onassis) و چر (Cher) اشاره نمود.

برند سوزان بنیس و وارن ادواردز تا سال ۱۹۹۳ میلادی، تولیدات خود را فقط در فروشگاه های خود می فروختند و از آن سال به بعد اجازه عرضه کیف و کفش خود را به فروشگاه های هنری بندل (Henri Bendel) هم دادند.

کفشی از جنس ابریشم و سنتتیک که در سال ۱۹۹۰ م طراحی شده است.
کفشی از جنس ابریشم و سنتتیک که در سال ۱۹۹۰ م طراحی شده است.

 

در سال ۱۹۹۰میلادی، سوزان بنیس و وارن ادواردز، فروشگاه اصلی خود را به غرب خیابان ۵۷ در شهر نیویورک انتقال دادند و آن را در سال ۱۹۹۷ میلادی بستند و در همان سال کل شرکت را تعطیل نمودند.

بعد از تعطیل شدن شرکت، وارن ادواردز در سال ۱۹۹۸میلادی، به صورت انفرادی یک فروشگاه در خیابان پارک در نیویورک، راه اندازی کرد که تا سال ۲۰۱۰ میلادی پابرجا بود.

او در سال ۲۰۰۰ میلادی، در سبک کلاسیک اندکی تغییر ایجاد کرد و کسب و کار جدیدی را راه انداخت که گه گاه برای حرفه ای های نیویورک طراحی و تولید کفش انجام می داد.

کفشی از جنس پوست مار و چرم، سال تولید: ۸۲-۱۹۸۱
کفشی از جنس پوست مار و چرم، سال تولید: ۸۲-۱۹۸۱

جوایز شرکت سوزان بنیس و وارن ادواردز

برنده جایزه (Coty Award) در سال ۱۹۸۲ میلادی

برنده جایزه (Cutty Sark) در سال ۱۹۸۴ میلادی

نمایشگاه های شرکت سوزان بنیس و وارن ادواردز

نمونه هایی از کفش های سوزان بنیس و وارن ادواردز در موزه متروپولیتن (Metropolitan Museum) ، موزه ویکتوریا و آلبرت ( Victoria and Albert Museum)  و موزه هنر فیلادلفیا (Philadelphia Museum of Art) قرار دارد .

کفشی از جنس چرم، سنتتیک و فلز، سال تولید: ۱۹۸۸ محل نگهداری: موزه متروپولیتن
کفشی از جنس چرم، سنتتیک و فلز، سال تولید: ۱۹۸۸ محل نگهداری: موزه متروپولیتن

 

 

گردآورنده: لیلا منافپور

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.