والتر استیگر یکی از با نفوذترین طراحان در تاریخ کفش مدرن…

والتر استیگر پسر؛ ادامه راه پدر در صنعت کفش

0 45

 

والتر استیگر ” walterLSteiger “

والتر استیگر یک شرکت کفش فرانسوی است که در ژانویه سال ۱۹۳۲ میلادی توسط والتر استیگر ارشد در ژنو تاسیس شده است. سپس والتر استیگر پسر، در ادامه راه پدر خط تولیدی اش را در سال ۱۹۶۶ میلادی آغاز کرد و اولین فروشگاه را در سال ۱۹۷۴ در پاریس و سپس فروشگاه هایی در نیویورک و لندن نیز باز کرد.

والتر استیگر پسر

والتر استیگر؛ یکی از با نفوذترین طراحان کفش
والتر استیگر؛ یکی از با نفوذترین طراحان کفش

والتر استیگر در ماه فوریه ۱۹۴۲ میلادی در ژنو متولد شده است. والتر در دوران کودکی به هنر و طراحی گرایش داشت. روح خلاق او باعث شد تا در سنین بسیار کم در کنار پدرش که یک کفاش بود، شروع به کار کند. والتر استیگر یکی ازبا نفوذترین طراحان در تاریخ کفش مدرن است، بسیاری از تولیدات او انقلابی در صنعت کفش بوده است و در حال حاضر، طرح های وی در استایل کلاسیک جای گرفته است.

مهاجرت به پاریس و لندن

والتر استیگر در سن بیست سالگی به پاریس رفت و به سبب کمرنگ شدن اوت کوتور درپاریس در آن دوران، والتر اولین گام خلاق خود را در طراحی کفش برداشت، مدت کوتاهی پس از آن وی به لندن نقل مکان کرد.

تجربه اولیه والتر در پاریس و لندن بدون شک فلسفه کار او را شکل داد. اِلمان های اوت کوتور پاریس تاثیر عمیقی بر طرح ها و حس زیبایی شناسی استیگر داشت. در حالی که در لندن به علت میل مستمر خود برای تکامل، طراحی هایش در نوسانات بود.

    طرح های استیگر انقلابی در صنعت کفش
طرح های استیگر انقلابی در صنعت کفش

همکاری

در سال ۱۹۶۶، میکل آنژ آنتونیونی ( Michelangelo Antonioni ) کارگردان فیلم، از طرح های استیگر در فیلم “Blow-Up” استفاده کرد . استیگر همکاری هایی با ونگارو (Ungaro)، نینا ریچی (Nina Ricci)، سونیا ریکیل (Sonia Rykiel)، چلو (Chloé)، کالوین کلاین (Calvin Klein)، کلود مونتانا (Claude Montana)، اسکار دلا رنتا (Oscar de la Renta)، کنزو (Kenzo)، آلاپا (Alaïa)، کارل لاگرفلد (Karl Lagerfeld) و ویکتوریا بکهام (Victoria Beckham) داشته است.

مینیمالیسم و وزن سبک از ویژگی های طرح های استیگر است
مینیمالیسم و وزن سبک از ویژگی های طرح های استیگر است

آتلیه استیگر

هویت این آتلیه در حقیقت از دهه ۱۹۶۰ میلادی، از دوران طلایی اوت کوتور پاریس ریشه می گیرد. استیگر از طریق تحقیقات دائمی که بیشتر تحقیق بر روی تکنیک های ارزشمند کفش سازی می باشد، خط های تولید و اجزای جدیدی برای طراحی کفش اختراع کرد. او به روی آوردن به اجزا و شکل های جدید برای دنیای مد، تاکید دارد و تزیین کفش را هرگز تخصص خود ندانسته است.

درون لابراتور آتلیه پاریسی وی معماران کفش با عشقی بزرگ تفکر می کنند و با تدبیر زیادی کفش هایی با مشخصه مینیمالیسم و وزن سبک را خلق می کنند.

 

اِلمان های اوت کوتور پاریس تاثیر عمیقی بر طرح های استیگر دارد.
اِلمان های اوت کوتور پاریس تاثیر عمیقی بر طرح های استیگر دارد.

 

 

گرد آورنده: نازنین تازیکه (ArmanDo)

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.