چلسی کوبلر … کفش ها را در هر رنگ، هر سبک، به هر پا می سازد

0 52

The Chelsea cobbler

چلسی کوبلر؛ نام یک برند کفش است که در دهه ۱۹۶۰ میلادی در انگلستان تاسیس شده است. این برند، با ساخت کفش های سفارشی فعالیت خود را آغاز نمود.

 

چلسی کوبلر؛ یک برند کفش بریتانیایی
چلسی کوبلر؛ یک برند کفش بریتانیایی


شکل گیری برند

چلسی کوبلر؛ اولین فروشگاه خود را در آوریل ۱۹۶۷ میلادی در چلسی افتتاح نمود.

ریچارد اسمیت “Richard Smith” ، آماندا ویلکینز “Amanda Wilkins” و جورج مک فارلین ” George Macfarlane ” از بنیانگذاران این برند بودند. ریچارد اسمیت، همچنین از طراحان کفش برند چلسی کوبلر بود. هدف بنیانگذاران این مجموعه تولید کفش هایی با کیفیت بالا و گران قیمت بود؛ لذا با اندازه گیری پای افراد و بصورت سفارشی شروع به طراحی و ساخت کفش نمودند، هدف این برند در زمانی شکل گرفت که بازار کفش انگلستان بر پایه برندهایی با کیفیت و قیمت پایین بود.

در سال ۱۹۶۸ میلادی، آنتونی کینگ دیاکون مقاله ای در مورد برند چلسی کوبلر در تایمز ” The Times ” نوشت که بنیانگذاران این برند در تلاش هستند که عموم مردم کفش هایی با کیفیت بالا و گران قیمت را بپوشند؛ یک سال بعد از درج این مقاله، برند چلسی کوبلر در کنار برندهای  Rayne،Bowler ،Ravel ،Magli از برجسته ترین برندهای با کیفیت انگلستان شد.

در سال ۱۹۶۹ میلادی، ریچارد اسمیت از برند چلسی کوبلر و گلن کار ” Glen Carr” از برند نورویک       ” Norvic ” انتخاب شدند که با چرم جدیدی که توسط شرکت بریتانیایی “Chloride Electrical Storage Company” تولید می شود، برای یک ایونت ناهار که لباس مردان این رویداد را کلایو ایوانز طراحی کرده بود، کفش های مردانه را طراحی و تولید کنند.

در سال ۱۹۶۹ میلادی، میرابل واکر برند چلسی کوبلر را یک محصول جدید اروپایی معرفی نمود و گفت ”  چلسی کوبلر … کفش ها را در هر رنگ، هر سبک، به هر پا می سازد.  “

 

محصولی از چلسی کوبلر؛ تولید در سال ۱۹۷۰ م از چوب و چرم 
محصولی از چلسی کوبلر؛ تولید در سال ۱۹۷۰ م از چوب و چرم 

شروع پیشرفت

در سال ۱۹۷۰ میلادی برند چلسی کوبلر؛ به عنوان طراح کفش برای مجموعه لباس سال انتخاب شد که یک چکمه جیر آبی رنگ برای این مجمموعه طراحی نمود.

در همان سال، تایمز از چکمه ای از برند چلسی کوبلر نوشت که این چکمه می تواند مانند بوم نقاشی برای هرکس باشد؛ هر فردی می تواند طرح دلخواهش را به این برند بدهد و آن طرح بر بدنه چکمه با رنگ های آکرلیک توسط طراحان کفش تزیین و منتقل می شد. طراحی و ساخت این چکمه برای هر فرد، هشت تا دوازده هفته زمان می برد. مردم برای سفارش این چکمه ساعت ها در صف های طولانی می ایستادند و تب خرید این چکمه حتی به مردم پاریس نیز رسید.

 

چکمه چرمی چلسی کوبلر؛ سال تولید ۱۹۷۲ م
چکمه چرمی چلسی کوبلر؛ سال تولید ۱۹۷۲ م

درخشش چلسی کوپر

در سال ۱۹۷۱ میلادی، برند چلسی کوبلر در بین برندهای دیگر، چهره برجسته در نمایشگاه استعدادهای برتر بریتانیا در لوور شد.

در همان سال، این شرکت برای شعبه های اصلی راسل و برملی “Russell & Bromley“، چکمه هایی با سایز بزرگ و پشمالو همراه با پاشنه های چوبی و پلت فرم تولید کرد.

در سال ۱۹۷۲ میلادی، برند چلسی کوبلر یک شعبه در شهر نیویورک افتتاح کرد. ریچارد اسمیت از برند چلسی کوبلر و مانولو بلانیک از زاپاتا، از طراحان کفش شاخص لندن بودند که طراحان لباس نامی، از کفش های این دو برند برای مجموعه هایشان استفاده می کردند.

 

طرحی از چلسی کوبلر که در سال ۱۹۷۰ م از چوب و پارچه پنبه ای تهیه شده است.
طرحی از چلسی کوبلر که در سال ۱۹۷۰ م از چوب و پارچه پنبه ای تهیه شده است.

در سال ۱۹۷۵ میلادی، چلسی کوبلر بار دیگر به عنوان طراح کفش برای مجموعه لباس سال، برای طراحی یک جفت کفش مردانه انتخاب شد.

در سال ۱۹۷۸میلادی، چلسی کوبلر شعبه های دیگری در خیابان نیوبند، جاده فولهام و جاده کینگ افتتاح نمود.

از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۴میلادی، برند چلسی کوبلر به “Nine West” شرکت کفش آمریکایی واگذار شد. از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ میلادی تحت مالکیت “Baugur Group” در آمد. در سال ۲۰۰۹ میلادی به برند “Dune Group” واگذار شد و این برند بنام چلسی کوبلر لباس های مردانه در شعبه های مختلف راه اندازی نمود که در سال ۲۰۱۲ میلادی تمامی این فروشگاه ها بسته شد.

 

گردآورنده: لیلا منافپور

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.